Budynek mieszkalno - usługowy, wielorodzinny z garażem podziemnym jest zlokalizowany przy ul. Dąbrowskiego w Krakowie. W części podziemnej mieści się garaż z 40 miejscami postojowymi, pomieszczeniami technicznymi oraz zespołem komórek lokatorskich. Na poziomie parteru zlokalizowane są 4 lokale usługowe z pomieszczeniami zapleczy socjalnych. Parter, piętro 1, 2 oraz poddasze zajmuje 58 mieszkań o powierzchni od 24 m2 do 72 m2. Przyjęte rozwiązania architektoniczne umożliwiają korzystanie z całego budynku przez osoby niepełnosprawne, w szczególności poruszające się na wózkach inwalidzkich.


Elewacja frontowa od strony ul. Dąbrowskiego, posiada rytm lukarn wysuniętych w poddaszu budynku, z których prowadzą wyjścia na niewielkie tarasy. Podobnie oficyny tylne posiadają lukarny zagospodarowane, jako poddasza z wyjściami na tarasy. Głównymi materiałami elewacyjnymi budynku są kamień naturalny w trzech odcieniach szarości (zastosowany na elewacji frontowej), biały tynk elewacyjny oraz blacha stalowa na podwójny rąbek stojący w kolorze grafitowym. Wszystkie zastosowane materiały elewacyjne o wysokiej estetyce, sprawiają, że elewacja będzie harmonizować z zabytkową zabudową sąsiednią. Zastosowanie kamienia naturalnego na elewacji frontowej służy zachowaniu architektonicznego charakteru zabudowy historycznej typowej dla Podgórza. Elewacja frontowa została podzielona na układ mniejszych form architektonicznych (kamienic) poprzez cofnięcia ścian i zróżnicowanie materiałowe i kolorystyczne, tak by uniknąć charakteru budynku horyzontalnego i wytworzyć rytm kamienic nawiązujących gabarytami do sąsiednich budynków.

 

W części tylnej w oficynach zaprojektowano formy balkonów i loggi zabezpieczonych balustradą do wysokości 1,1m. Mieszkania nieposiadające tarasów czy balkonów wyposażono w okna portfenetrowe zabezpieczone balustradą zewnętrzną do wysokości 1,1 m.

 

Investor: Apartamenty Podgórskie Sp. z o.o. Sp.k.

Termin realizacji:

grudzień 2015 – maj 2017

 

Powierzchnia użytkowa: 4 919,88 m2

Powierzchnia użytkowa mieszkań:

3 165,53 m2

Ilość mieszkań: 62

Ilość kondygnacji: 1 + 3

 

21 sierpnia 2017

APARTAMENTY DĄBROWSKIEGO

GENERALNY WYKONAWCA OBIEKTÓW BUDOWLANYCH

  1. en

Copyright 2016 - KPB Cracovia. Wszelkie prawa zastrzeżone.